Всички резултати в Лига Европа

Днес се изиграха срещите от третия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Турнирът навлиза във все по-ключов етап и всяка победа и всяка загуба вече имат много по-голяма тежест. Отново не липсваха изненадващи резултати, като доста фаворити бяха неприятно изненади на собствен терен.

Българският шампион Лудогорец стигна до равенство 1:1 срещу ХИК Хелзинки във Финландия и запази отлични шансове да се бори за едно от първите две места в група "C". Матиас Тисера даде преднина на тима от Разград още в 10-ата минута, но в началото на второто полувреме Перпарим Хетемай изравни.

Големият фаворит в турнира Манчестър Юнайтед не започна кампанията по най-добрия начин, но днес постигна трудна победа с 3:2 при визитата си на Омония в Никозия и събра 6 точки в група "Е". Маркъс Рашфорд вкара два от головете за "червените дяволи", а едно попадение добави Антони Марсиал. Омония изненадващо поведе с точен изстрел на Карим Ансарифард, а в последните минути Николас Панайоту върна интригата, но Юнайтед не допусна изненада.

В същото време водачът в групата Реал Сосиедад стигна до нови три точки при гостуването си на Шериф в Молдова. Баският тим спечели с 2:0 и запази шълния си актив. Давид Силва и Ариц Елустондо бяха точни за състава на Иманол Алгуасил, а при 0:1 Муса Киабу от домакините получи червен картон.

Друг от претендентите за трофея в турнира е Арсенал. "Артилеристите" нямаха никакви проблеми срещу гостуващия Бодьо/Глимт и постигнаха убедителна победа с 3:0. Микел Артета даде шанс на голяма част от резервите си, които не го разочароваха. Попаденията на "Емиратс" реализираха Еди Нкетия, Роб Холдинг и Фабио Виейра.

В групата на Лудогорец имаше и друг доста интересен сблъсък. Рома отстъпи с 1:2 на Бетис на "Олимпико" и това още повече обърка плановете на Жозе Моуриньо и компания, които останаха на трета позиция с едва 3 точки и трябва задължително да търсят положителен резултат при визитата си в Севиля след седмица. За Бетис това беше трети пореден успех и отборът на Мануел Пелегрини е лидер в класирането с пълен актив от 9 точки.

Любопитна е ситуацията и в група "F", в която всички отбори са с равни точки след третия кръг. Щурм (Грац) и Лацио не успяха да се победят и направиха 0:0. В последните минути гол на "орлите" беше отменен заради засада, а Юсуф Газибегович от австрийския тим получи червен картон. Без победител завърши и сблъсъкът между Мидтиланд и Фейенорд. Гостите поведоха с 2:0 до почивката, но датчаните не се предадоха и се добраха до равенство 2:2.