Холанд не спира да бележи, а Сити да громи

Ерлинг Холанд продължи головата си серия. Норвежецът се разписа в девети пореден мач, а Манчестър Сити разби ФК Копенхаген с 5:0. 22-годишният нападател отбеляза първите две попадения в мача, а след автогол на Хочолава "гражданите" водеха с 3:0 на почивката. През второто полувреме Риад Марез се разписа от дузпа, а Хулиан Алварес вкара в 76-ата минута.

Ман Сити е с пълен актив от 9 точки и води убедително в група G на Шампионската лига. Холанд се разписа във всички срещи от турнира през този сезон и има пет гола, а общите му попадения от началото на сезона вече са 19.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше от самото начало и бързо стигна до гол. Холанд откри резултата в седмата минута с първото си докосване в мача. Норвежецът отбеляза своя 27-и гол в Шампионската лига. Малко по-късно Грийлиш изведе Бернардо Силва, а изстрелът на португалеца завърши в гредата. Ситуациите пред вратата на ФК Кохенхаген бяха често явление. Грийлиш и Марез не се възползваха от добри възможности, а вратарят Камил Грабара направи страхотно спасяване след силен удар на Холанд. Следващата отлична изява на стража беше след изстрел на Грийлиш.

Вторият гол на Холанд в мача падна в 32-ата минута. След изстрел на Серхио Гомес от въздуха, топката бе отклонена и се озова на крака на норвежеца, който само трябваше да я насочи към опразнената врата. Гомес имаше голям принос и за следващото попадение. Удар на бранителя бе отклонен от Хочолава и не остави шансове на вратаря.

До почивката датчаните стигнаха до първата си сериозна възможност, а Бернардо Силва направи голям пропуск пред другата врата. Гуардиола лиши Холанд от възможността да стигне до нов хеттрик, тъй като го извади на почивката и пусна на негово място Коул Палмър. Младият англичанин можеше бързо да се разпише, но Грабара направи поредното си страхотно спасяване.

Сити стигна до нов гол в 55-ата минута, когато Стаменич събори Лапорт в наказателното поле, а Марез бе точен от отсъдената дузпа. "Гражданите" намалиха темпото през второто полувреме, но продължаваха да създават положения, макар и по-рядко. В 76-ата минута Хулиан Алварес се разписа след отлична работа и подаване на Марез.

Снимки: Gettyimages