Вихър елиминира Ювентус (Малчика) за купата на АФЛ

Вихър (Славяново) победи Ювентус в с.Малчика с 3:2 във финала на Област Плевени се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Очакванията за интригуващ двубой се потвърдиха напълно. Освен петте гола, бяха изпълнени и три дузпи, две от които пропуснати. Христиан Петков откри резултата за гостите след самостоятелен пробив по фланга в 7-ата минута. След още толкова време Кристиян Григоров докосна топката с ръка, рефера отсъди дузпа за домакините, но Светлин Линев спаси удара от бялата точка на бившия си съотборник Янислав Иванов. В 20-ата минута се случи същото, но пред отсрещната врата.

Ювентус (Малчика) елиминира Партизан (Червен бряг) за купата на АФЛ

Тони Паликрушев шутира от дузпа, но Николай Генов отрази. Топката веднага беше избита напред, където Мартин Милков изравни резултата. Десетина минути по-късно Жулиен Бенков завърши самостоятелен рейд с гол за 1:2. В средата на втората част, Петков забеляза неразчетеното излизане на стража на Ювентус и с прецизно изпълнение го прехвърли – 1:3. Четвърт час преди Александър Скорчев реализира от дузпа второто попадение за домакините.