Дебютен гол на Ивелин Попов донесе радост на Левски в Стара Загора

Отборът на Левски постигна важен успех с 1:0 над Берое в сблъсък от 12-ия кръг на еfbet Лига. В герой за "сините" се превърна Ивелин Попов, който заби единственото попадение в Стара Загора. Голът в третата минута беше дебютен за Попето в официален мач за столичани.

По този начин Левски събра актив от 21 точки и заема седмо място във временното класиране, но има и три мача по-малко. Берое пък е на десета позиция с 11 пункта.

Срещата започна мечтано за "сините". Още в третата минута Ивелин Попов се разписа в мрежата на Иван Караджов. Цунами центрира в наказателното поле за Илиян Стефанов, а бившият национал на България излезе неразчетено, като не се разбра с Димитър Пиргов. Опитният футболист се възползва от грешката, вкарвайки своя дебютен гол в празната врата. При попадението обаче Стефанов игра с ръка, но главният съдия Георги Кабаков и реферът на ВАР Владимир Вълков не отмениха гола.

Малко по-късно домакините отговориха с добър удар на Симеон Мечев от фал, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 14-ата минута Илиян Стефанов и Филип Кръстев комбинираха, а халфът стреля технично с външен фалц, но кълбото попадна право в ръцете на стража на "зелените".

В 21-ата минута Цунами отпави удар от около 15 метра, но не успя да затрудни Иван Караджов. Шест минути по-късно Роналдо проби отляво, след което комбинира с Уелтон, който стреля с едно докосване, но топката нацели гредата.

22 Берoe - Левски

В 33-ата минута Рука също пробва късмета си, но опитът му бе твърде неточен. Секунди по-късно Георги Миланов навлезе в наказателното поле и бе съборен от противников играч, но "сините" не получиха дузпа, въпреки претенциите си. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна с контрол върху топката на футболистите на Станимир Стоилов. В 50-ата минута Георги Миланов получи удобна топка пред наказателното поле, но ударът му с десния крак премина високо над вратата.

В 69-ата минута Роналдо направи изключително сериозен пропуск. Бразилецът намери с глава Уелтон, който напредна, след което центрира към своя сънародник. Роналдо отправи шут от близка дистанция, но Иван Караджов се намеси.

В 76-ата минута Цунами даде пас в наказателното поле към Роналдо. Атакуващият футболист овладя и се справи с двама бранители на Берое, но подаването му бе твърде неточно към Уелтон, който бе на перфектна позиция.

В 89-ата минута Филип Кръстев получи възможност да се разпише от пряк свободен удар, но опитът му премина над целта. До края на срещата защитата на Левски не допусна опасности пред вратата на Пламен Андреев и заслужено "сините" си тръгнаха с трите точки от Стара Загора.

В следващия кръг Левски приема Ботев (Пловдив), а Берое гостува на Пирин в Благоевград.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Ивелин Попов (3)

Стартови състави:

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 13. Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Берое", Стара Загора

Снимки: Борислав Цветанов