Сасуоло отнесе Салернитана в исторически мач

Сасуоло постигна най-голямата си победа от началото на сезона, след като разби Салернитана с 5:0. Срещата бе историческа, тъй като бе ръководена от Мария Соле Фериери Капути - първата жена, която е главен съдия на мач от Серия А.

Арман Лориент откри резултата в 12-ата минута, а Андреа Панамонти удвои аванса на домакините в 39-ата минута от дузпа. Кристиан Торствед увеличи на 3:0 в 53-ата минута, а резервата Абдулрамане Харуи се разписа в средата на второто полувреме. В добавеното време 20-годишният Янис Анист, който също влезе като резерва, вкара петия гол.

Сасуоло има само една загуба в последните си седем мача и се изравни по точки с Интер на седмото място. Салернитана остана с актив от седем точки и не е много далече от зоната на изпадащите.

Домакините стартираха агресивно и бързо създадоха няколко възможности преди Лориент да открие. Французинът изигра много силен мач и изтормози защитата на съперника. Секунди след първия гол Торствед можеше да удвои преднината след грешка в защитата на Салернитана, но Луиджи Сепе направи отлично спасяване. Консили също трябваше да се намесва, след като Булайе Диа бе изведен на прекрасна позиция от Маджиоре. Лориент се размина с втори гол в мача, а малко преди почивката Капути отсъди дузпа за Сасуоло, която Пинамонти реализира.

Вратарят на домакините направи блестящо спасяване след удар с глава на Пьонтек, а тимът на Диониси поведе с 3:0 в 53-ата минута. Тогава резервата Агустин Алварес изведе Торсвед и халфът отлично завърши. Норвежецът получи още едно отлично подаване, този път от Лориент, но този път Сепе спаси. Французинът обаче продължи с отличните си пасове и от следващото му прекрасно подаване се възползва Харуи. В добавеното време влезлият като резерва Янис Анист също се разписа.