Марсилия превзе върха в Лига 1 с бой над Анже

Олимпик Марсилия поне за една нощ ще спи като водач в класирането на Лига 1, след като тази вечер записа класическа победа с 3:0 като гост на Анже в срещата между двата тима от 9-тия кръг. Така възпитаниците на Игор Тудор изпревариха Пари Сен Жермен с 1 точка, но пък са с мач повече и парижани ще имат шанс да си върнат лидерството още в събота, ако победят Ница.

В основата на успеха на гостите бе Жонатан Клаус, който изигра много силен мач и отбеляза първия и асистира за другите два гола. Той откри резултата в 35-ата минута, след като получи отляво, направи серия от финтове и с удар в близкия ъгъл с помощта на гредата бе точен за 0:1.

В 50-ата минута отново Клаус отне в средата на терена, напредна и подаде за непокрития Луис Суарес, който удвои преднината на своя тим.

В 59-ата минута Клос получи на левия фланг и центрира към Жерсон, който овладя в пеналта и стреля във вратата за 0:3.

Така Марсилия събра актив от 23 точки и е на 1-вото място в класирането. Анже остава с 8 точки на 14-тата позиция.