Курьор измъкна Черно море срещу Ботев в 92-ата минута, юношески национали на България блестят

Черно море постигна инфарктна домакинска победа с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Мирослав Маринов откри резултата за гостите в 9-ата минута, а в 47-ата Васил Панайотов изравни. Матиас Курьор донесе трите точки за своя отбор с попадение в 92-ата минута.

Над всички в срещата бе 17-годишният юношески национал на варненци Николай Златев. Той замени на почивката Иса, асистира и за двете попадения на своя отбор, веднъж нацели дясната греда, а пробивите му по десния фланг носеха постоянна заплаха за противника.

Много добър мач за врачани пък изигра друг юношески национал - Мирослав Маринов, който се отчете с гол и два опасни удара през втората част.

За пръв път след завръщането си на "Тича" Исмаил Иса поведе атаката на варненци от първата минута. Друга любопитна промяна сред 11-те на Илиан Илиев бе свързана с вратарския пост, където започна Георгиев за сметка на Дюлгеров.

Ботев стартира по-добре и във втората минута Мендоса шутира от дистанция, а топката рикошира в крак на играч от домакините и след това се отправи коварно към горния десен ъгъл на Георгиев, който плонжира и изби в корнер.

Ботев продължи да играе смело във Варна и в 9-ата минута откри резултата. Валбуена пусна към Маринов отдясно в наказателното поле на домакините. Последва перфектен завършващ удар с фалц по земя на юношеския национал на България, който спря в мрежата на "моряците" за 0:1.

Варненци опитаха да отговорят на предизвикателството с шутове от дистанция на Панайотов и Беншаа, но те излязоха в аут.

В 23-ата минута Монтоя центрира отдясно към задната греда, където Мендоса стреля от малък ъгъл в аут.

На почивката Илиан Илиев смени Иса с Николай Златев. Именно резервата на варненци проби и центрира по земя в 47-ата минута към Панайотов, който с удар от 12-13 метра изравни.

Само 120 секунди по-късно ново подаване на Златев намери Панайотов. Капитанът на "моряците" стреля фалцово от границата на големия пеналт, но покрай лявата греда.

Варненци продължиха да доминират след гола, но в 67-ата минута Маринов на два пъти имаше шанс да вкара ново попадение за гостите. Първо той засече с глава центриране отдясно, но Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение нападателят шутира опасно от границата на наказателното поле, но стражът на "моряците" пак отрази.

В 78-ата минута много дейният Златев овладя пред пеналта на гостите и отправи изстрел по земя с десния крак, който срещна дясната греда. Две минути по-късно резервата Курьор преодоля перфектно бранител на Ботев с поемането на топката, но направи по-трудното и не уцели вратата с шут от пет метра.

Секунди преди да изтече редовното време Фернандес реши да изненада Костов с изстрел почти от тъч линията, но стражът на врачани внимаваше и изби в корнер.

Така се стигна до 92-ата минута, в която Златев намери Курьор в наказателното поле и голмайсторът на домакините вкара за крайното 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

0:1 Мирослав Маринов 9
1:1 Васил Панайотов 47
2:1 Матиас Курьор 92

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 2. Панов, 6. Попов, 71. Панайотов, 8. Сула, 20. Кета, 88. Мимито, 31. Беншаа, 9. Иса

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 23. Мендоса, 8. Фераресо, 3. Кавдански, 37. Зарандона, 6. Георгиев, 88. Валбуена, 10. Монтоя, 15. Маринов, 19. Варгас, 9. Генов

снимка: startphoto.bg