Българските национали с два бронза и пето място в отборното класиране на Световното по карате в Келце

Българският тим зае пето място на седмото първенство на планетата, организирано от Световната карате шинкиокушин организация, в Келце (Полша). Българите спечелиха два бронзови медала на шампионата. Отборното класиране оглави съставът на Япония с общо 19 отличия, от които пет златни. Националите по шинкиокушин Валери Димитров и Иванка Попова спечелиха бронзови медали в Полша.

В категория до 85 килограма при мъжете Димитров зае трето място след като загуби на полуфиналите от литовеца Юрас Соколовас, който по-късно завоюва титлата.

Попова спечели бронз в категория над 60 килограма при жените. Българката бе спряна от бъдещата шампионка от Литва Бригита Гистайтите.

Ия Костова (55 кг), Васил Димитров (над 85 кг) и Андрей Андреев (75 кг) не успяха да стигнат до медалите на Световното първенство.