Партизан взе дербито в Левски, треньора му със сериозна травма

Партизан (Червен бряг) взе поредното дерби на Област Плевен с 1:0 в Левски срещу едноименния тим. Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите дадоха жертва – играещия им треньор Любомир Иванов напусна терена със сериозна травма. Дилян Димитров осигури успеха. Това се случи в 65-ата минута, когато навърза двама играчи на противника и пусна топката покрай вратаря за 1:0. Началният четвърт час беше за левскарите, но те пропиляха две възможности да открият резултата. Последва равновесие на игрално поле. Тихомир Динев тресна гредата на Левски, а съотборника му Милен Тонев пропусна при друга ситуация.

До почивката имаше по още един шанс за гол пред двете врати. Най-неприятния момент се разигра в 53-ата минута, когато Любомир Иванов овладя топката, съперник му препречи пътя, играещия треньор на Партизан падна на главата си и принудително напусна играта. После Христо Димов закъсня с паса към съотборник и опасността пред левскарската врата отмина. В оставащото време до края домакините натискаха. В 86-ата минута всички виждаха как топката влизаше в мрежата след удара на Джанко Танев. С акробатична намеса обаче, Станислав Антонов не позволи изравняване на резултата.