Новата звезда на Наполи подпечата първото място на Грузия в нашата група

Новата звезда на Наполи Хвича Кварацхелия беше с голяма заслуга за домакинския успех на Грузия с 2:0 над  Северна Македония, с който неговият тим си осигури първото място в група 4 на Дивизия С на Лигата на нациите, а с това и изкачване в по-горната дивизия за следващото издание на турнира.

Първото полувреме беше равностойно, но без голям брой голови положения. Все пак грузинците успяха да стигнат до попадение в 35-ата минута, когато Кварацхелия проби в наказтелното поле след заучено изпълнение на корнер и опита остър пас, след който топката рикошира в Боян Миовски и завърши в собствената му мрежа. Вторият гол за домакините дойде в 64-ата минута, когато Буду Зивзивадзе отне топката, пробяга голямо разстояние с нея и в точния момент я подаде на Кварацхелия, който вкара попадение, приписано този път на негово име. Седем минути по-късно Зивзивадзе беше изведен подобър начин, но вместо да направи преднината още по-убедителна, той стреля от външната страна на мрежата.

Така или иначе, Грузия постигна четвъртата си победа в турнира и кръг преди края е недостижима на върха с 13 точки. Северна Македония остана втора със 7 пункта, което дава надежда на третата България (4 т.) да продължи да се опитва да я изпревари в случай на успех над последния Гибралтар (1 т.).