Унгария удари Германия насред Лайпциг и продължава да изумява всички в Лигата на нациите

Унгария затвърди мнението, че е приятната изненада в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Маджарите продължават за изумяват всички с представянето си, след като тази вечер победиха и колоса Германия с 1:0 като гост в Лайпциг. Срещата бе от група 3 на дивизия "А" и с този успех унгарците са само на точка от класиране за финалната четворка в турнира. Героят в мача бе ветеранът Адам Салай, който отбеляза изключително красив гол с пета в 17-ата минута и така донесе успеха на своя тим.

Ханзи Флик бе избрал да започне двубоя с триото Серж Гнабри, Тимо Вернер и Льорой Сане в атака. В средата на терена си партнираха Йошуа Кимих, Илкай Гюндоган и Томас Мюлер.

Марко Роси пък заложи на двама нападатели в лицето на Милош Керкез и Даниел Газдаг. На крилата бяха Адам Наги и Андраш Шефер, а в средата на терена ще действаха Адам Салай и Доминик Собослай.

Унгария стоеше доста добре на терена още от началото на мача и в 17-ата минута стигна и до откриване на резултата с изключително красив гол. При едно центриране от корнер Адам Салай отигра топката с пета и я прати в мрежата зад Марк-Андре тер Стеген за 0:1.

В 25-ата минута гостите имаха нов добър шанс. Газдаг получи центриране в близост до вратата и опита да стреля, но самоотвержената намеса на Тер Стеген попречи да се стигне до гол.

Две минути по-късно и Германия най-накрая отправи първия си по-опасен удар в мача, който бе дело на Льорй Сане, но той бе неточен.

Първият точен удар във вратата на Петер Гулачи бе изстрелян от Томас Мюлер в 39-ата минута, който отблизо засече центриране с глава и стражът на гостите трябваше да прави важно спасяване.

Второто полувреме започна с натиск на Бундестима и в 51-вата минута Сане направи голям пропуск отблизо, като ударът му бе спасен от Гулачи.

Две минути по-късно Томас Мюлер отбеляза гол, но той не бе зачетен заради засада.

В 57-ата минута и Тимо Вернер бе изведен на чудесна позиция от Мюлер, но ударът му бе в обсега на вратаря на съперника.

Гостите пък създадоха най-доброто си положение за втората част в 72-рата минута, когато Мартин Адам излезе на стрелкова позиция и Тер Стеген трябваше да прави решително спасяване.

Домакините обаче продължаваха да търсят изравняването и в 77-ата минута Кимих стреля след едно разбъркване в пеналта, но защитник изчисти пред голлинията.

В 86-ата минута маджарите стигнаха до нова голяма опасност пред Тер Стеген, който направи ново важно спасяване след удар на Клайнхайзер.

Веднага след това пък събитията се пренесоха пред другата врата, където Кимих стреля от движение и топката "облиза" гредата, но в аут.

Все пак Унгария удържа натиска на домакините и се поздрави с победата. Така отборът на Марко Роси остава начело в класирането в групата с 10 точки и в последния кръг ще се нуждае само от равенство с Италия, за да си гарантира класиране за финалите. Германия пък окончателно се прости с надеждите за нещо повече в турнира, като остава на 3-ото място с 6 точки.