Младежките национали отстъпиха на Унгария в контрола

Българският младежки отбор до 21 години отстъпи с 0:1 на Унгария в контролна среща, която беше първа за новите генерации. Следващият цикъл ще бъде за момчета, които са родени през 2002/2003, като и в двата отбора играчите с опит на такова ниво бяха малко.

Унгария стигна до успеха с ранен гол още в 35-ата секунда, реализиран от Доминик Кочиш, който от остър ъгъл отляво прехвърли вратаря. Нашите изпълниха начален удар, но топката беше пресечена и при първата контраaтака унгарците поведоха.

След гола България опита да отговори, но натискът не завърши с удари във вратата. И пак по-големите възможности бяха пред унгарския отбор. В средата на полувремето домакините можеха да стигнат до втори гол, отново чрез Доминик Кочиш, който стреля силно, но вратарят на гостите спаси удара.

Второто полувреме започна с контрол върху събитията на унгарския отбор, като в първите минути Кристофер Хорват стреля малко над вратата от свободен удар. В 62-рата минута унгарците имаха нов шанс. Андраш Немет получи добър пас от дясната страна на атаката, прицели се в далечния ъгъл, но топката се отби в гредата.

В 71-ата минута българите сигнализираха с удар, че не са се отказали от изравняването, но унгарският отбор имаше много по-опасни моменти през голяма част от мача.

На 27 септември (вторник) от 18:00 ч. за младежите предстои нов приятелски мач - срещу Сърбия на Национална футболна база "Бояна". Най-вероятно селекционерът Александър Димитров ще направи много промени за втората от двете срещи.

Унгария U21 1:0 България U21

1:0 Доминик Кочиш (1)

Състав на България: 12. Дамян Христов (К), 16. Мартин Стойчев, 2. Велислав Боев, 3. Мартин Христов, 5. Димо Кръстев, 20. Кристиян Стоянов, 6. Емил Ценов, 7. Симеон Александров, 10. Станислав Шопов, 9. Борислав Станков, 17. Иван Тасев