СК "Бдин 77" спечели 11 медала, от които 9 златни на Държавния шампионат по кану-каяк за мъже и жени

Видинският клуб по кану-каяк "Бдин 77" спечели 11 медала, от които 9 златни, сребърен и бронзов, на Държавния шампионат по кану-каяк за мъже и жени. Това каза за БТА треньорът на видинските състезатели Цветан Иванов. Той уточни, че  гребците са се представили отлично на най-силното вътрешно състезание през годината и за завоювали най-много златни медали от всички клубове в България. С края на шампионата за мъже и жени видинският клуб по кану-каяк „Бдин 77“ завършва една много добро състезателна година, каза Иванов и допълни, че в отборът има национални състезатели, с  което много се гордее и те обединяват около себе си останалите състезатели.

За поредна година Йоана Георгиева показа своята класа и се представи безкомпромисно- спечели общо 7 златни медала. Ванеса Димитрова и Ангел Стоянов спечелиха по 3 златни медала, Веселин Вълчов - два.

Видинският клуб приключва най-успешната от съществуването си  спортно-състезателна година. Йоана Георгиева стана европейска шампионка и бронзова медалистка от Световното първенство. Веселин Вълчов е със сребърен медал от континенталния шампионат. Така „Бдин 77“ има в редиците си европейска шампионка и бронзов медалист, европейски вицешампион, бронзов медалист от Световното първенство, Веселин Вълчов и Ангел Стоянов са седми. Годината бе много силна като представяне на нашия клуб на международни и вътрешните състезания. Затова и съм благодарен на всички състезатели - момчета и момичета от СК „Бъдин 77“  за всеотдайността, която проявиха, сподели техния треньор.

Спортният клуб по кану-каяк "Бдин 77" участва и в състезанието за ветерани, където спечелихме седем медала, от които четири са златни, допълни Цветан Иванов. Тези резултати показват, че спорта кану-каяк във Видин е бил и е водещ сред останалите спортове. Амбициите на състезатели и треньори са отправени към Олимпиадата в Париж, където се надяват „Бдин 77“ да има свой представител. Следващата година е предолимпийска, тогава ще се печелят квоти в кану-каяка за участие в Олимпиадата. Ръководството на клуба и треньорите имаме амбициите да извоюваме минимум една квота и Видин да има представител на Олимпиадата в Париж през 2024 година. Предвидили сме централизирана и много сериозна подготовка, за да можем да зарадваме всички почитатели на спорта и гражданите на Видин.

След двуседмична почивка националните състезатели на клуба ще подновяват тренировъчния си процес, допълни Цветан Цветанов.