Айнтрахт остави Щутгарт без победа

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) спечели гостуването си на Щутгарт с 3:1 в двубоя помежду им от седмия кръг на Бундеслига. Така “орлите” записаха седми пореден мач без загуба срещу този съперник, който пък няма шампионатен успех през този сезон.

Франкфуртци поведоха още в шестата минута. Тогава при пряк свободен удар Флориан Мюлер отрази изпълнението на Дайчи Камада, но Себастиан Роде беше точен с глава от добавка. В 55-ата минута японецът отново стреля от фал, като този път той беше голмайсторът, защото вратарят не успя да реагира. В 79-ата Тиаго Томаш върна едно попадение за домакините след свой рикоширал шут. В 88-ата минута Камада центрира от корнер, а Кристиян Якич с глава оформи крайния резултат.

Така Айнтрахт се изкачи на 6-ото място в класирането, събирайки 11 точки и изпреварвайки Майнц 05 само по голова разлика. Щутгарт е на плейофната 16-а позиция с 5 пункта, колкото имат още два отбора.