Селтик изпусна да вземе първи три точки

Селтик изигра силен мач, но не успя да спечели срещу Шахтьор в мач, който се игра във Варшава. Срещата завърши 1:1 и остави украинците на първо място в група F. "Детелините" поведоха в десетата минута след автогол на Артьом Бондаренко, а Шахтьор изравни в 29-ата минута чрез Михайло Мудрик.

Това бе първа точка за шотландците в групата, след като те стартираха със загуба от Реал Мадрид. Тимът от Донецк пък вече има четири точки в актива си, но му предстоят два мача с испанския гранд.

Селтик започна много силно двубоя и създаде няколко положения още в първите минути. Вратарят на украинците Трубин успя да отклони удар на Киого, а при следващата ситуация имаше късмет и топката мина покрай вратата. В десетата минута натискът на "детелините" доведе до гол. Хаксабанович намери Хатате в наказателното поле, той стреля, топката бе отклонена от Бондаренко и се озова в мрежата.

Тимът на Постекоглу продължи да доминира и в 16-ата минута бе близо до второ попадение, но Трубин изби от голлинията. Малко преди да е изминал половин час игра Шахтьор успя да изравни след добра контраатака, която изведе Мудрик на добра позиция и той завърши отлично. Голът даде повече увереност на украинците и малко по-късно те отново пратиха топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, тъй като кълбото бе излязло извън терена.

След почивката Селтик отново бе по-активният отбор, но по-трудно създаваше положения. Към края "детелините" имаха няколко отлични възможности да стигнат до побесата. Удар на резервата Якмумакис мина встрани от вратата, а Маеда също не намери целта. В самия край грешка на Трубин също не бе наказана и защитник изби пред голлинията.

Снимки: Gettyimages