Зенит направи на пух и прах отбора на Матео Стаматов

Зенит направи на пух и прах Оренбург в домакинството си от 9-ия кръг на руската Премиер лига. Шампионите се наложиха с убийственото 8:0 над безпомощния си съперник. Българинът Матео Стаматов се появи в игра за гостите в 76-ата минута на мястото на Александър Ектов.

Уендел направи хеттрик за домакините с попадения в 3-тата, 43-тата и 68-ата минута. Освен него се разписаха и Иван Сергеев (17), Далер Кузяев (19) и

Малком (29 и 59), а Александър Павловец си отбеляза автогол в 51-вата минута.

Интересен факт е, че в другите мачове от кръга всички московски клубове записаха поражения. Ростов победи Спартак (Москва) с 4:2 в дербито между двата тима. Факел излъга Локомотив (Москва) с 1:0, а Урал записа първи успех за сезона, след като се наложи с 2:0 над Торпедо (Москва).

Така Зенит е начело в класирането с 23 точки, Ростов е 3-ти с 19 точки, Спартак заема 5-ата позиция с 16 точки, Локо е чак на 11-ото място с 9 точки, колкото има и 12-ия Оренбург, а Факел, Урал и Торпедо заемат последните три позиции в таблицата, съответно със 7, 4 и 1 точки.