Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Точката сменен при домакинска загуба на Ботошани

Антони Иванов игра едно полувреме за Ботошани при загубата с 1:2 от УТА Арад в двубой от 10-ия кръг на румънското първенство. Българският халф започна в титулярния състав, но на почивката отстъпи мястото си на Елад Шахаф.

Гостите подходиха по-офанзивно от самото начало и след няколко пропуска успяха да поведат в 26-ата минута, когато Хуан Баутисита се разписа с глава. Аржентинецът засече центриране от корнер на Идриз Бата и наказа лошата подредба на бранителите в бяло. Пет минути по-късно Алберт Стал подаде на Вирджилиу Постолаки, който удвои аванса на УТА Арад.

Ботошани намали в началото на втората част с гол на бившия защитник на Локомотив (Пловдив) Шакийл Сно. Нидерландецът първоначално уцели гредата, но при добавката беше точен. В 82-рата минута в игра за УТА Арад се появи Клаудиу Кешеру. Неговият отбор не изпусна победата и вече е 5-и в класирането с 15 точки, а Ботошани има 12 и заема 9-а позиция.