Марсилия трудно пречупи Клермон

Марсилия постигна минимален успех с 1:0 в домакинството си на Клермон от 5-ия кръг на Лига 1. Домакините на "Велодром" трябваше доста да се потрудят, за да вземат трите точки, които обаче са изключително ценни за тях, за да не изостават от лидерите в класирането.

След постно първо полувреме марсилци поведоха в резултата в 49-ата минута, когато след центриране от корнер Папе Гей с глава порази вратата за 1:0.

Домакините можеха и да удвоят преднината си и да решат всичко в мача в 87-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза за нарушение на Ариал Менди, но Алексис Санчес пропусна 11-метровия удар.

Все пак Марсилия взе своето от този мач и събра актив от 13 точки, като се намира на 3-ата позиция в класирането, но е с равен актив с първия и втория, съответно ПСЖ и Ланс. Клермон остава на 12-ото място с 6 спечелени точки.