Саутхамптън обърна Челси за по-малко от едно полувреме и им нанесе втора загуба

Саухтамптън постигна победа с 2:1 над Челси в мач от петия кръг на Премиър лийг. Гостите успяха да поведат още в 23-ата минута чрез Рахийм Стърлинг, но “светците” постигнаха пълен обрат още до края на първата част чрез Ромео Лавия (28’) и Адам Армстронг (45’). Това бе втора поредна загуба за лондончани, след като те допуснаха и солидно поражение с 3:0 в пътуването си до Лийдс.

В първите десетина минути домакините владееха малко повече топката, но постепенно Челси пое инициативата в свои ръце. Не лошо положение се откри пред Рахийм Стърлинг в 13-ата минута, когато той се оказа с топка в крака зад гърба на бранителите в бяло, но Базуно спаси.

Отново лондончани бяха близо до попадение в 21-ата минута, след като отново бившият играч на Манчестър Сити се озова този път на десния фланг и центрира много опасно, но Маунт не уцели вратата. Минута по-късно играчите на Томас Тухел се озоваха в ситуация двама срещу един бранител, но Стърлинг се засуети в това дали да бие или да подава и в крайна сметка бе затворен. Напълно идентично положение на сметката на домакините се получи още в следващата атака на гостите, но този път крилото не сбърка и откри резултата за 0:1.

Само пет минути по-късно обаче играчите на Саутхамптън възстановиха равенството. Това стана след изпълнение на корнер и слабо изчистване на Сезар Аспиликуета, което отиде в краката на Ромео Лавия и той с плътен изстрел не остави шансове на Менди.

В минутите до края на първата част гостите отново владееха топката в по-големи периоди, но “светците” се затваряха добре и убиваха ритъма с чести тактически нарушения около централната линия. Саутхамптън постигна пълен обрат в добавеното време на първото полувреме, когато осъществиха отлична многоходова атака, която в крайна сметка бе завършена от Адам Армстронг за 2:1.

Домакините бяха много близо до трето попадение на своята сметка пет минути след началото на втората част, когато отлично центриране на Ромен Перо бе засечено от Мохамед Елиунуси, но топката се отклони в тялото на Кукурея и като по чудо не се озова в мрежата.

В следващите минути Челси постепенно успя да наложи до голяма степен стихиен натиск и владееше топката, но не успяваше да създава достатъчно чисти положения и по-голямо напрежение в наказателното поле на домакините. Томас Тухел опита да промени нещата на терена и направи доста промени, но и те не дадоха нужния резултат.

По този начим играчите на Ралф Хазенхютул постигна втората си победа от началото на сезона и вече има 7 точки след 5 двубоя. В края на седмицата “светците” ще пътуват до Уулвърхамптън. От своя страна Челси не прави най-солидния старт на сезона и има същия брой точки, а през уикенда ще приемат Уест Хам в лондонско дерби.

Снимки: Gettyimages