Марица грабна трите точки срещу дубъла на Лудогорец у дома

Марица (Пловдив) стигна до втора победа през този сезон във Втора лига, след като се наложи над Лудогорец II с 2:0 в мач от 7-ия кръг на първенството. Домакините поведоха още в началото на мача, след като Станислав Маламов бе точен в седмата минута. До края на първата част повече попадения не паднаха. През второто полувреме обаче Веселин Марчев сложи точка на спора, след като отбеляза в 55-ата минута.

Така след първите 7 кръга Марица се намира на 6-ото място с актив от 10 точки. “Пиратите” вече са в серия от три мача без загуба. Дубълът на Лудогорец е на 12-ата позиция. “Орлите” са със 7 пункта. В следващия кръг пловдивчани гостуват на Добруджа, а Лудогорец домакинства на Созопол.