Ман Сити се справи с пасив от два гола, Холанд блесна с хеттрик

Манчестър Сити стигна до победа срещу Кристъл Палас с 4:2. “Гражданите” имаха нужда от едно полувреме, за да си осигурят трите точки, тъй като губеха с 0:2 на почивката след автогол на Джон Стоунс и попадение на Йоаким Андерсен. През второто полувреме те се разиграха. Бернардо Силва се разписа в 53-ата минута, а след това на сцената блесна Ерлинг Холанд. Норвежецът отбеляза три попадения (62, 70, 81) и вече има шест гола от началото на сезона.

В четири от последните си шест мача във Висшата лига Ман Сити изоставаше с два гола и в нито един от тях не загуби. В края на миналия сезон тимът стигна до равенство 2:2 с Уест Хам, а след това победи с 3:2 Астън Вила, като по този начин стана шампион. Миналата седмица “гражданите” губеха с 1:3 при гостуването си на Нюкасъл, но срещата завърши 3:3.

Още в първата минута вратарят на лондончани Гуаита трябваше да се намесва, но в четвъртата минута падна гол във вратата на “гражданите”. След центриране от фал на Езе защитата на домакините не се ориентира добре, топката се отклони в Стоунс и се озова в мрежата. Едерсон също имаше вина за попадението, тъй като излезе далеч от голлинията и не успя да се намеси добре, след което се стигна до нарушението, довело до гола.

Отборът на Гуардиола владееше топката в големи периоди и правеше опити да изравни, но не много успешно. Холанд на два пъти завърши атаки, но прати топката покрай вратата. Палас като цяло се спряваше с атаките на съперника. В 21-ата минута лондончани стигнаха до втори гол. Попадението падна отново след центриране на Езе от статично положение, този път от ъглов удар. Защитата на Ман Сити отново не се ориентира и остави Андерсен непокрит, а бранителят с насочи топката покрай Едерсон

Силен удар на Дукуре в 28-ата минута отиде право в ръцете на Едерсон. При изнасянето на топката от страна на вратаря Одсон Едуар сложи крака си, пресече опита за подаване и прати топката в мрежата, но съдията прецени, че това е нарушение и не зачете попадението. Малко преди почивката Бернардо Силва центрира, а Фоудън засече топката с глава, но я прати над вратата.

Отборът на Гуардиола не започна второто полувреме на високо темпо. Въпреки това “гражданите” се върнаха в мача в 53-ата минута. Бернардо Силва получи топката от Родри, проби по границата на наказателното поле и стреля. Кълбото се отклони леко в Шлуп и не остави шансове на Гуаита.

Манчестър Сити имаше предимство през второто полувреме и притисна съперника, въпреки че не играеше един от най-добрите си мачове. След час игра Бернардо Силва направи страхотен пробив, но завърши с удар покрай вратата. Гуардиола пусна в игра Гюндоган и Алварес на мястото на Кансело и Марез. Секунди след смените домакините изравниха. Фоудън отлично овладя топката и прекрасно намери Холанд, който се разписа след удар с глава.

Холанд отбеляза втория си гол в 70-ата минута и обратът на Сити бе пълен. След отлична комбинация в наказателното поле топката стигна до Стоунс. Бранителят не успя да отправи точен удар, но опитът му се оказа перфектно подаване към норвежеца и той не сбърка. Холанд стигна до първия си хеттрик за Ман Сити в 81-ата мунита, когато бе изведен от Гюндоган.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!