Макаби (Хайфа) ликува след инфарктно реми в Белград

Макаби (Хайфа) достигна по изключително драматичен начин до групите на Шампионската лига. Израелският тим се добра до инфарктро равенство 2:2 в гостуването си на Цървена звезда, въпреки че губеше с два гола. Този хикс обаче бе напълно достатъчен за гостите, които спечелиха с 3:2 първия двубой на свой терен и с 5:4 общ резултат продължават напред в турнира.

Срещата започна отлично за Цървена звезда. Сърбите доминираха на терена и първо нацелиха греда след удар на Канга в 12-ата минута, а след това в 27-ата минута стигнаха и до откриване на резултата. Александър Катай напредна до аутлинията и върна топката към назад, там защитник на Макаби не се намеси добре и позволи кълбото да попадне в Александър Пешич, който отблизо отбеляза за 1:0.

В 43-ата минута резултатът бе удвоен. Домакините направиха страхотна атака с по едно докосване, Мирко Иванич бе изведен в наказателното поле и с удар под гредата направи 2:0.

Радостта на "звездашите" обаче бе кратка. В добавеното време на първата част при едно центриране от корнер защитник докосна топката с ръка и с помощта на ВАР съдията прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Милан Борян спаси удара на Долев Хазиза, но при последвалото разиграване Даниел Сундгрен шутира от дистанция и изненада канадския страж за 2:1.

През второто полувреме Макаби стоеше по-добре. Гостите удариха греда в 65-ата минута след изстрел на Пиер Корну.

Голямата драма обаче дойде в последната минута на редовното време. Тогава топката бе центрирана остро от фаул и Милан Павков в опит да я изчисти я насочи в собствената си врата за 2:2.

Така Макаби (Хайфа) ликува след последния съдийски сигнал, като ще играе в групите на Шампионската лига. Разочарованието остана за Цървена звезда, като сърбите отиват в групите на Лига Европа.