Брайтън запрати Уест Хам на дъното

Брайтън спечели седмата си точка от началото на сезона, след като надделя с 2:0 над Уест Хам в Лондон. "Чайките" отбелязаха два гола с два точни удара, демонстрирайки изключителна ефективност. Алексис Макалистър откри резултата от дузпа, отсъдена заради нарушение на новото попълнение на "чуковете" Тило Керер. Леандро Тросар охлади надеждите на домакините, че ще обърнат развоя в своя полза с гол в 66-ата минута. За Уест Хам това бе трето поредно поражение, като играчите на Дейвид Мойс са без отбелязан гол, въпреки че са отправили 38 удара в първите си три срещи в първенството през настоящата кампания.

Греъм Потър бе заложи в трети пореден двубой на идентичен стартов състав. Мойс бе направил цели осем промени в сравнение с мача с Виборг в Лигата на конференциите. Новото попълнение Тило Керер дебютира в Премир лийг. Деклан Райс и Аарън Кресуел се завърнаха, а Микаел Антонио бе предпочетен на върха на атаката пред Джанлука Скамака, който през седмицата отбеляза първия си гол за „чуковете“.

В 19-ата минута новото попълнение на Уест Хам Керер фаулира в наказателното поле Уелбек, който бе изведен от Грос. Макалистър реализира наказателния удар, давайки заслужена преднина на „чайките“. Лондончани имаха известно предимство само в първите десетина минути, след което гостите контролираха играта.

В 66-ата минута Тросар удвои, след като проби през центъра, нахлу в наказателното поле и с лекота преодоля Фабиански. До края Санчес направи две акробатични спасявания след удари на Соучек с глава.

Снимки: Imago