Йокич и Сърбия обърнаха Италия в зрелище в Хамбург

Националният отбор на Сърбия по баскетбол се завърна на пътя на победите в подготовката си за втория етап на световните квалификации и началото на ЕвроБаскет 2022. Селекцията на Светислав Пешич надви трудно Италия с 90:86 (24:23, 20:30, 21:19, 25:14) на полуфиналите на приятелски турнир в Хамбург.

По този начин “плавите” си осигуриха място на финала, където утре ще срещнат победителя от двойката Германия - Чехия. Италия пък ще срещне загубилия от тази среща в спор за третото място на надпреварата.

Сръбският тим не влезе в мача по най-добрия начин и още през първото полувреме допусна да изостане с двуцифрена разлика от своя съперник, като Италия се изстреля напред с 11-точков аванс при 42:53. Разликата дори скочи до 15 точки към края на третата част, когато “скуадра адзура” разполагаше с преднина от 55:70.

Баскетболистите на Сърбия обаче показаха характер и водени от своите лидери Никола Йокич, Василие Мицич и Никола Калинич не само успяха да стопят изоставането си, но и да обърнат нещата в свои ръце във финалните минути от редовното време. Тройки на Йокич и Мицич позволиха на “плавите” да излязат напред при 84:82, а след това Никола Калинич също излезе на сцената с ключово отиграване, като до края на мача сърбите задържаха крехката си преднина и триумфираха след 90:86.

Никола Йокич завърши с 18 точки, 10 борби и 5 асистенции за победата на Сърбия, докато Владимир Лучич, Василие Мицич и Никола Милутинов реализираха по 15 точки всеки.

Симоне Фонтекио бе над всички за Италия с 25 точки. Николо Мели прибави 17 точки и 7 борби, Нико Мениън вкара 16, а Стефано Тонут приключи с 12 точки.

Снимка: Starsport