Писателят Иво Иванов с прогнози за победителя на Евро 2024 и ролята на Везенков в Торонто Раптърс

Двоен успех за Швейцария в бягането по часовник в колоезденето на ЕП по летни спортове

Швейцария постигна двоен триумф в бягането по часовник в колоезденето на Европейското първенство по летни видове спорт, което се провежда в Мюнхен, Германия. Щефан Бисегер изпревари съотборника си и действащ двукратен шампион Щефан Кунг, докато Марлен Ройсер спечели състезанието при жените.

Бисегер завърши 24-километровото трасе във Фюрстенфелд за 27 минути и 5 секунди за най-големия си успех в своята кариера. Кунг изостана със секунда след шампиона. Световният първенец Фиблипо Ганан от Италия спечели бронзовия медал, след като финишира на девет секунди зад Бисегер.

При жените Марлен Ройсер изпревари Елън ван Дайк, за да се окичи със златния медал. Представителката на Нидерландия, която е шампионка от Световното първенство, изостана на шест секунди след швейцарката. Рийане Маркус (Нидерландия) завърши на трето място в дисциплината.

Снимки: Gettyimages