Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

България U16 удари и Люксембург на Европейското

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години победи тима на Люксембург с 98:69 (21:15, 21:16, 28:18, 28:20) в последния си мач от груповата фаза на Европейското първенство в тази възраст в дивизия Б, което се провежда в София. Така българите приключиха първия етап в четири успеха от четири срещи и очакват съперника си на четвъртфиналите в четвъртък, 18 август.

Това ще бъде един измежду отборите на Австрия или Унгария, които спорят за втората позиция в група А.

Най-голяма интрига предложи първата четвърт на двубоя, в която националите наваксаха изоставане от 6 точки и стигнаха до 21:15 в края. Българите овладяха инициативата и водеха през цялото време до финала на срещата, а най-голямата разлика достигна 30 точки.

Станислав Хинков беше най-резултатен за българския тим със 17 точки, 5 борби и 4 асистенции. Теодор Трифонов завърши с 16 точки и 3 борби, а Иван Димитров отбеляза 14 точки, 2 борби и 3 асистенции. Александър Гавалюгов и Михаил Калинов реализираха по 13 точки, като първият добави 5 борби и 4 асистенции, а вторият – 5 борби и 6 асистенции. За отбора на Люксембург с 16 точки и 4 борби се отчете Тобиас Обел.