Страхотен гол с пета изплува насред скуката в Радомир

Струмска слава надви с 1:0 тима на Крумовград в последната среща от петия кръг на Втора лига. Двубоят предложи скучен футбол, като за известен период в началото на второто полувреме имаше раздвижване. Точно тогава падна и единственото попадение. Капитанът на домакините Борислав Николов намери мрежата с красив удар с пета в 65-ата минута, с което беше решен спорът. Успехът качи отбора на Юрий Васев на върха в класирането. Сред зрителите в Радомир бяха Велислав Вуцов и Константин Папазов.

18 Струмска слава - Крумовград

Първото полувреме предложи много скучен футбол, като де факто реални голови възможности пред двете врати нямаше. В 12-ата минута стражът на гостите Благой Макенджиев спаси далечен параболичен удар, дошъл от центъра, но в тази ситуация щеше да става дума за гол-куриоз, отколкото за футболно майсторство. Към края на първите 45 минути играчите на Струмска слава опитаха отново да потърсят попадение с изстрел от далечна дистанция и отново Макенджиев спря топката навреме.

В 51-ата минута капитанът на домакините Борислав Николов проби добре отдясно и нахлу в наказателното поле на Крумовград. Последва падане на опитния футболист, като от Славата поискаха дузпа, но главният съдия Любослав Любомиров назначи ъглов удар. Гостите пък искаха жълт картон за Николов за симулация.

В 65-ата минута Борислав Николов изведе състава от Радомир напред в резултата. Капитанът посрещна с пета центриране от корнер и матира Макенджиев - 1:0 за Струмска слава и страхотен гол! Последваха нови скучни минути на игрището, а в края Мариян Тонев можеше да изравни, но нападателят пропусна да го направи с удар от десетина метра. Така мачът завърши при 1:0 за домакините.

Струмска слава 1:0 Крумовград

1:0 Борислав Николов (65)

Стартовите състави:

Струмска слава: 12. Петков, 5. Костов, 77. Дилчовски, 11. Мицаков, 3. Сандев, 91. Илиев, 20. Китов, 2. Николов, 9. Ал. Александров, 22. Тунгаров, 8. Янев.

Крумовград: 21. Макенджиев, 33. Ташолов, 10. Осман, 98. Богданов, 23. Узунов, 2. Георгиев, 77. Стефанов, 6. Ничев, 8. Илиев, 87. Тонев, 71. Радев.

Снимки: Борислав Цветанов