Еспаньол измъкна точка с гол от дузпа в добавеното време

Еспаньол си тръгна с точка от гостуването на Селта Виго, въпреки че губеше с 0:2 до 72-ата минута. Голове на Еспозито и Хоселу от дузпа в 98-ата минута доведоха до крайнот 2:2. Яго Аспас откри в края на първото полувреме, а Гонсало Пасиенса се разписа в 63-ата минута.

През първата част "папагалите", каквото е прозвището на Еспаньол, бяха тотално доминиращи на терена, но изоставаха с 0:1 след гола на Яго Аспас. Противно на развитието на мача Гонсало Пасиенсия покачи на 2:0 в 63-ата минута. Самият Гонсало Пасиенсия си изработи гола, тръгвайки на дрибъл. Направи двойно подаване с Хавиер Галан, който му отрази топката с левия крак и за авторът на попадението нямаше проблеми по диагонала от 4-5 метра да накаже вратаря Бенжамен Лекомте.

Реакцията беше сравнително бърза, като в 72-ата минута Еду Експосито върна един гол, за да ознаменува по най-добрия начин дебюта си. Две минути след като вкара, Еду Експосито можеше още веднъж да се разпише, но ударът му от малък ъгъл като по чудо не влезе във вратата на Селта.

В 98-ата минута, доста след като добавеното време беше изтекло, се стигна до дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Мингеса срещу Хоселу, който след това застана зад топката и изравни. Ситуацията беше гледана близо три минути с помощта на монитора край терена от системата за видеоповторения (ВАР), преди реферът да потвърди наказателния удар.