Миньор и Монтана не си вкараха

Монтана и Миньор си поделиха точките в дербито на V кръг от първенството на Втора професионална лига. Двубоят на "Стадиона на Мира" в Перник завърши без гол 0:0.

Монтана започна по-активно мача и в 9-та минута шут от границата на пеналта на младия Ивелин Георгиев премина покрай дясната греда. Играта на домакините бе разпокъсана, а в атака те разчитаха само на високи центрирания, които не затрудниха защитата на монтанци. Гостите действаха компактно и в 32-та мин. бяха близо до откриването на резултата. Тогава Идрисс Фудрил продоля съперник и с удар с левачката насочи топката в ъгъла и само страхотната реакция на вратаря Никола Виденов и напречната греда предотвратиха сигурен гол. Това бе и най-чистата ситуация в мача.

През второто полувреме имаше повече битка на терена. В 67-та минута, когато Владимир Айтов засече центриране от дясно, но нямаше късмет и топката се отби от страничната греда и излезе в аут.

В добавеното време гол на домакините бе отменен за нарушение срещу Владислав Цеков-Каската.

Миньор (Перник) 0:0 Монтана

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!