100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Резерви донесоха късен обрат на Борусия (Д)

Борусия (Дортмунд) постигна втора поредна победа от старта на сезона в Бундеслигата. Тимът на Един Терзич не впечатли с представянето си при визитата на Фрайбург, но направи обрат в последните 15 минути и се наложи с 3:1. Головете за дортмундци вкараха трима футболисти, появили се от пейката. Джейми Биное-Гитенс изравни в 77-ата минута, а след това Юсуфа Мукоко и Мариус Волф довършиха домакините.

Новото попълнение Антони Модест започна от първата минута за Борусия, а сред титулярите се появи и Торган Азар вмето контузения Карим Адейеми. Белгиецът обаче направи много слаб мач, което се отнася и за останалите офанзивни футболисти на "жълто-черните".

Наставникът на Фрайбург Кристиан Щрайх заложи на същите 11, които стартираха при победата с 4:0 над Аугсбург на старта. Домакините действаха агресивно от самото начало и бързо се видя, че защитата на Борусия не е никак стабилна. Грегор Кобел отрази далечен изстрел на Максимилиан Егещайн, а малко по-късно претенции на домакините за игра с ръка на Тома Мюние в наказателното поле бяха подминати.

В 23-ата минута Марко Ройс изведе Модест, който шутира силно с левия крак, но Марк Флекен бе заел перфектна позиция и спаси. В ответната атака Роланд Шалай прати топката в аут от удобна позиция. Фрайбург поведе в 35-ата минута. Кристиан Гюнтер центрира от левия фланг, Матиас Гинтер надскочи бранителите в жълто-черно и отклони към Грегорич, а австриецът вкара красив гол с глава.

На почивката Един Терзич смени колебливия Мюние с Мариус Волф, но нищо в играта на дортмундци не се получаваше. Все пак, Дахуд имаше възможност да изравни, но ударът ми мина покрай вратата. Положенията в полза на Фрайбург бяха повече. Най-чистите от тях пропуснаха Шалай и Грегорич.

Терзич хвърли в атака в последния четвърт час младоците Джейми Биное-Гитенс и Юсуфа Мукоко. Именно те донесоха обрата, колкото и нелогичен да изглеждаше той на фона на случващото се на терена. В 77-ата минута Биное-Гитенс отправи слаб удар, който не трябваше да е проблем за Флекен, но вратарят на Фрайбург подцени ситуацията и позволи топката да му се изплъзне и да премине голлинията.

Това попадение сломи домакините. В 84-ата минута една от малкото добри атаки на Борусия завърши с пас на Юлиан Брант към Мукоко и той се разписа отблизо. Победата за Борусия беше затвърдена с гол на друга резерва - Мариус Волф. Бранителят получи много свободно пространство и с по-слабия си ляв крак разстреля Флекен.