Ди Граси си намери нов отбор във Формула Е

Шампионът в електрическата Формула Е Лукас ди Граси ще кара за Махиндра от началото на следващия сезон, стана ясно днес. През уикенда са последните два старта от този сезон, които трябва да определят световния шампион в сезон №8 във Формула Е.

Ди Граси ще бъде съотборник в Махиндра с Оливър Роуланд и ще заеме мястото на Алекс Симс, който прекара два сезона в Махиндра, но реши да продължи кариерата си в друг шампионат. Сега Ди Граси кара за Вентури, а този уикенд ще запише своя старт №100 във Формула Е, като досега има 13 победи и 38 подиума - което е рекорд за шампионата.

“Първата ми цел с Махиндра ще е да започнем да печелим състезания, а в перспектива амбицията ми е да помогна на Махиндра да спечели шампионата и да достигне световно признание в състезанията с електромобили. Заедно ще изградим успешно и стабилно бъдеще.”

Макларън праща Рикардо във Формула Е, той си тръгва

Два старта преди края на сезона Ди Граси заема 6-ото място в класирането, като има шанс да завърши в Топ 5. От двамата пилоти на Махиндра по-напред е Алекс Симс - 16-и в класирането.

Снимки: Gettyimages