Божидар Богданов и OG изпуснаха победата в последните минути

Божидар "bzm" Богданов и OG се пречупиха в последните минути от полуфиналния Upper Bracket двубой от PGL Arlington Major срещу PSG.LGD. Китайската организация, намираща се във перфектна форма взе играта с 2:1 след пълен обрат.

Европейският състав се справи с голяма лекота в игра №1, която приключи за около 20 минути. "Парижани" не прецениха стратегията си и си позволиха да оставят своите линии на съперника. Драфт: OG - Bloodseeker, Troll Warlord, Storm Spirit, Io, Chen PSG.LGD - Juggernaut, Pangolier, Slardar, Snapfire, Alchemist.

Във втората среща обаче китайската организация се върна в играта след силно начало, чрез което изравни резултата. Жанг "y`" Йипинг и неговият Viper бяха ключови за победата на тима. Драфт: OG - Nature's Prophet, Puck, Slardar, Tiny, Elder Titan PSG.LGD - Spectre, Pudge, Beastmaster, Marci, Viper.

Финалният двубой стартира с добро представяне от страна на европейските геймъри, като те успяха да вземат важни фрагове по лейновете. Играта се проточи, а авансът на bzm и компания, който бе достигнал 10 убийства, изчезна. Все пак азиатските състезатели бяха силни в заключителните минути, обръщайки срещата. Драфт: OG - Morphling, Keeper of the Light, Viper, Marci, Earthshaker  PSG.LGD - Alchemist, Pangolier, Razor, Tiny, Dazzle.

Така PSG вече е на финал в Upper Bracket срещу победителя от Spirit и Aster, a OG изпадна в Lower Bracket четвъртфинал, където ще срещне победителя от двойката Outsiders - beastcoast.