Черно море се изкачи на върха с ранен гол

Отборът на Черно море се изкачи поне временно на първо място в класирането на efbet Лига. В първи мач от шестия кръг на надпреварата "моряците" победиха с 1:0 Пирин (Благоевград). Единственото попадение падна в началото на мача и бе дело на Евгений Сердюк.

Като цяло варненци бяха по-активният отбор през почти цялото времетраене на срещата и можеха да спечелят и с по-изразителен резултат. Така или иначе феновете на тима си тръгнаха доволни от "Тича" и могат да гледат оптимистично на началото на сезона на възпитаниците на Илиан Илиев. Пирин от своя страна продължава да изпитва затруднения и не успя да вземе нищо от Варна.

Резултатът бе открит от домакините след само 180 секунди игра. Александър Дюлгеров сбърка в защита и даде възможност на Евгений Сердюк да се озове сам в наказателното поле. Украинецът се освободи от още един играч на Пирин и разстреля Янко Георгиев.

В 13-ата минута Черно море можеше да удвои преднината си. На два пъти обаче Христофор Хубчев изчисти от голлинията след удари на Мазир Сула и Мади Кета.

До края на първата част Черно море продължи да налага натиск, но все пак до много чисти положения пред вратата на Пирин не се получиха.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено много, като домакините действаха хладнокръвно, но все пак продължиха да бъдат по-активният отбор.

Едва в края на мача гостите тръгнаха по-смело в атака, но само в последната минута на срещата "орлетата" се оказаха близо до гола. Удар на Мартин Смоленски обаче се оказа в обсега на Иван Дюлгеров и вратарят спаси.

Така Черно море се изкачи на първо място в подреждането с 12 точки. Толкова има и Локомотив (Пловдив), но “моряците” са с по-добра голова разлика. Пирин от своя страна остава без победа и с поредица от три последователни загуби. “Орлетата” остават с две точки на 14-о място.

ЧЕРНО МОРЕ 1:0 ПИРИН

Състави:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 6. Попов, 32. Дичев, 71. Панайотов, 7. Матеус, 19. Курьор, 20. Кета, 8. Сула, 9. Сердюк

ПИРИН: 21. Георгиев, 38. Дюлгеров, 25. Костов, 19. Велев, 45. Хубчев, 73. Бенгюзов, 23. Такахаши, 10. Шоколаров, 26. Тасев, 18. Смоленски, 29. Костов

НАЧАЛО: 18:30 часа
СТАДИОН: “Тича”
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Волен Чинков

Снимка: startphoto.bg