България загуби от Грузия на Европейското по хандбал за юноши U18

България загуби от Грузия с 23:33 (10:17) в последната си среща от група "Б" на Европейското първенство по хандбал за юноши до 18 години в Тел Авив, Израел.

Така възпитаниците на Йордан Димитров завършиха на последно място в класирането с три поражения и на 12 август от 14:30 часа ще играят срещу Нидерландия за разпределението на местата от пето до седмо.

Двубоят започна сравнително равностойно, но след седмата минута грузинците направиха серия от пет поредни попадения и малко преди средата на първата част дръпнаха с 10:4, като до почивката поддържаха преднина от 5 до 7 гола.

С добро начало на второто полувреме съперникът увеличи аванса си до 23:13 в 40-ата минута. Българите намалиха до 19:26 десетина минути преди края, но за повече нямаха сили.

Марио Марев беше най-резултатен от "трикольорите" с 8 гола, а за грузинците с 10 попадения се отличи Вихтанг Хелисупали.