Волейболистките на България U19 с тежка загуба от Турция на Балканиадата в Румъния

Националният отбор на България за девойки под 19 години тръгна със загуба на Балканиадата в Румъния. Воденият от Мила Кьосева тим отстъпи на Турция с 0:3 (13:25, 12:25, 22:25) в първия мач от група А на надпреварата, изигран в град Миовени.

На 11 август (четвъртък) младите "лъвици" срещат домакините от Румъния, в 17:30 часа.

Туркините доминираха напълно в първите две части и поведоха лесно в мача. В третия гейм двата отбора играха равностойно, като за кратко нашите момичета дори излязоха напред. Впоследствие обаче съперникът отново взе превес, положението се запази почти до края. В ключовите моменти момичетата на Мила Кьосева настигнаха южните ни съседки, но не можаха да стигнат до обрат.

Най-голям актив записа Маргарита Узунова - 8 точки (1 блокада), Цветомира Миткова добави 7 точки (3 аса, 2 блокади).

За съперника Мелиса Букмен завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада). Фатма Демир се отчете с 9 точки (1 ас, 1 блокада).

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите двубои от волейболното Световното първенство 2022, на живо, в ефира на MAX Sport.