Юношите на България до 16 години загубиха тежко от Румъния

Юношеският национален отбор на България до 16 г. допусна неприятно поражение с 0:4 от Румъния като гост в първата от двете проверки между двата състава. Нашият тим започна неуверено двубоя и допусна две попадения още до 14-ата минута, което вдъхна допълнителна увереност на домакините.

Все пак до почивката "лъвчетата" не допуснаха нов гол в мрежата на Николай Страшников.

Такъв обаче падна в началото на втората част след спорна дузпа. Първоначалният изстрел от бялата точка бе париран от българския страж, но главният съдия реши дузпата да се изпълни отново и резултатът набъбна на 3:0. Това окончателно пречупи момчетата на селекционера Калоян Георгиев, които инкасираха още един гол до края на двубоя.

Следващата контрола между двата тима е на 7 август от 11:00 ч. отново на румънска земя.

Съставът на България: 23. Николай Страшников, 2. Кристиян Йорданов (58 – 14. Валентин Иванов), 3. Светослав Тодоров (40 – 16. Теодор Райков), 4. Георги Попов (58 – 15. Валентин Кърчев), 5. Михаил Полендаков, 6. Михаил Петров (40 – 19. Исмет Хасан), 7. Юлиан Гилов (47 – 17. Аксел Велев), 8. Тарек Жензарли (47 – 20. Максимилян Симеонов), 11. Атанас Янев (40 – 18. Живодар Жеков), 10. Виторио Шотев, 9. Емил Найденов

Селекционер: Калоян Георгиев