100 години ски спорт в България

Арда приема младия отбор на Септември с надежда за трета поредна победа в efbet Лига

Арда и Септември (София) затварят четвъртия кръг на efbet Лига със сблъсък помежду си. Двубоят в Кърджали е от 20:30 часа и ще бъде ръководен от Димитър Димитров.

Първоначално по програма срещата трябваше да се състои от 18:30 часа, но заради отложения мач на Левски с Черно море, бе изместена с два часа по-късно.

Смениха часа на двубоя между Арда и Септември (София)

Двата отбора започнаха сезона по сходен начин - със загуба в първия кръг. Арда отстъпи на ЦСКА - София с 0:3, а Септември претърпя домакинско поражение от Лудогорец със същия резултат.

След това обаче тимът на Александър Тунчев записа две победи - над Берое (1:0) и Ботев Пловдив (2:0).

Столичани пък се наложиха над Хебър с 3:1, но завършиха наравно 1:1 с Ботев (Враца) в последния кръг.

21 Септември - Ботев (Враца)

Кърджалийци ще търсят трети пореден успех в шампионата, който би ги задържал сред челните места в класирането.

В средата на миналата седмица Арда се подсили с бившия защитник на Берое Омар Сако, който идва като преотстъпен от австрийския ЛАСК (Линц).

Официално: Арда взе бивш футболист на Берое

Двамата треньори нямат кадрови проблеми с контузени или наказани играчи и ще заложат на най-доброто от първата минута днес.