Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

България U20 остана със среброто на ЕМОФ в Банска Бистрица!

Националният волейболен отбор на България за младежи до 20 години спечели сребърните медали от Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия). Момчетата на селекционера Мартин Стоев отстъпиха на връстниците си от Италия с 0:3 (20:25, 21:25, 23:25) в големия финал на волейболния турнир при младежите, игран този следобед.

Така България допусна втора загуба от "Скуадра адзура" след тази в предварителната група също с 0:3 гейма и остана със среброто.

От друга страна Италия спечели волейболната титла при момчетата от Европейския младежки олимпийски фестивал за трети пореден път след Гьор 2017 и Баку 2019.

По-рано днес Чехия завоюва бронзовите отличия, след като наложи над Турция с 3:1 гейма в малкия финал.

Най-резултатен за България беше отново Александър Николов с 15 точки (3 блока, 1 ас, 44% успеваемост в атака и 43% позитивно посрещане) и бе единственият с двуцифров актив. Влезлите като резерви Владимир Гърков и Георги Татаров се отчетоха с по 8 точки.

За младите "адзури" Лука Поро реализира 12 точки (1 ас, 50% успеваемост в атака и 41% позитивно посрещане), а Алесандро Алберто Боволента добави още 9 точки (1 блок, 1 ас и 41% успеваемост в атака) за победата.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

ИТАЛИЯ: Матиа Бонинфанте 7, Алесандро Алберто Боволента 9, Лука Поро 12, Рикардо Йерволино 1, Йонут Алин Амброуз 4, Николо Волпе 2 - Габриеле Лауренцано-либеро (Гаетано Пеня 7)

Старши треньор: МАТЕО БАТОКИО

БЪЛГАРИЯ: Стоил Палев, Венислав Антов 4, Алесандър Николов 15, Ерик Стоев 4, Лазар Бучков 3, Виктор Бодуров 2 - Алекси Мицев-либеро (Борислав Николов, Борис Начев 3, Владимир Гърков, Георги Татаров 8)

Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ.