Атлетико Мадрид нанесе първо поражение на Манчестър Юнайтед при Тен Хаг

Атлетико Мадрид надделя с минималното 1:0 срещу Манчестър Юнайтед в контролна среща от предсезонната подготовка на двата тима играна в Осло, Норвегия. Единственото попадение бе дело на появилия се като резерва Жоао Феликс в 87-ата минута, а в самият край на срещата Фред получи червен картон и остави тима на Ерик тен Хаг с човек по-малко. Това бе първа загуба в контролите през това лято за 20-кратните шампиони на Премиър лийг

20-кратните шампиони на Англия изнесоха добра продукция през по-голяма част от двубоя, но показаха несъсредоточеност в завършващата фаза, което им коства негативния резултат. От своя страна мадридчани не изнесоха най-доброто си първо полувреме, но с течение на двубоя и особено след смените в средата на второто полувреме показаха по-голяма зрялост и спокойствие, което в крайна сметка бе възнаградено с попадение в края на двубоя.

Първото добро положение в двубоя бе на сметката на “червените дяволи” още в 3-ата минута, когато отлична игра на левия бек на Тайлър Маласия прати топката в предни позиции, където Маркъс Рашфорд превзе голямо разстояние, навлезе в наказателното поле и стреля, но Облак спаси. Само минута след това Антъни Марсиал пресече подаване в задни позиции и се озова сам срещу словенския страж, но стреля над вратата.

В следващите минути английският тим продължи да бъде доста по-активен и създаде още опасности пред вратата на испанците. Първото опасно положение за играчите на Диего Симеоне дойде в 25-ата минута, когато Караско получи добра топка в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, но там Лемар не успя да се възползва.

Страстите се нажежиха в 38-ата минута, когато Скот Мактоминей дейтства непозволено в наказателното поле срещу вратаря Ян Облак, което предизвика реакция от футболистите на “дюшекчиите” и блъскане между играчи на двата тима, завършило с жълти картони за шотландеца и словенеца.

Антъни Еланга пропусна ново добро положение за своя тим в последната минута на редовното време, когато получи топката около точката за дузпа, но стреля слабо.

Второто полувреме започна по същия начин с доста по-активна игра от страна на Манчестър Юнайтед, но отбраната на “дюшекчиите” действаше добре и не допускаше чисти положения пред своята врата. Диего Симеоне направи цели девет промени в 60-ата минута, когато на терена се появиха играчи като Антоан Гризман, Жоао Феликс и Коке. Малко след това именно Феликс пропусна и една от най-добрите възможности за своя тим, когато не успя отбележи след пас отляво.

Малко след това официален дебют с екипа на “червените дяволи” направи Кристиан Ериксен, който замени Скот Мактоминей. Само две минути по-късно той бе изключително близо да направи и първата си асистенция за тима, но отличното му центриране не бе засечено от Антъни Еланга.

Испанският тим отговори с отлична атака, която Родриго де Паул можеше да изведе Антоан Гризман сам срещу Де Хеа, но Магуайър се намеси добре и предотврати опасността. Малко след това и стражът трябваше да показва концентрация при хубав удар на играч на “дюшекчиите”.

Подобряването на играта в атакуващ план след смените на Диего Симеоне бе видимо и то даде резултат в 87-ата минута, когато Жоао Феликс получи на границата на наказателното поле и с много хубав изстрел се разписа за 1:0 в полза на “дюшекчиите”. Малко след това се стигна до нови физически сблъсъци между футболистите на двата отбора след наистина неспортсменско нарушение на Фред срещу Алваро Мората. Този фал донесе и втори жълт картон на бразилския полузащитник, който бе изгонен.

Утре Манчестър Юнайтед ще изиграе последната си контрола преди началото на сезона срещу Райо Валекано от 18:00 българско време на "Олд Трафорд". Атлетико Мадрид ще се изправи срещу Хетафе в четвъртък отново в приятелска среща от 22:00.

Снимки: Imago