Шеста поредна победа изстреля Пьотр Нестеров на полуфинал в Нови Сад

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът победи с 6:3, 2:6, 7:5 осмия поставен Кирил Киватцев (Русия). Срещата продължи 2 часа и 53 минути.

Това е шеста поредна победа за Пьотр на турнира. Той записа три успеха в квалификациите, а в първия кръг на основната схема елиминира №1 в схемата Матиас Сукас (Аржентина). След това се наложи с 6:3, 6:1 над Алваро Меза от Еквадор.

Нестеров проби за 4:2 в първия сет и задържа преднината си до края му. Във втората част Пьотр изостана с 0:5 и Киватцев изравни сетовете.

В третата решителна част Нестеров изостана с 0:2, но веднага отговори с рибрейк и изравни при 2:2. Българинът направи решителен пробив за 6:5 и затвори мача на собствен сервис с гейм на 30.

Междувременно Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за финала на двойки. Двамата българи достигнаха до мача за трофея след отказване на съперниците им Гонсало Буено (Перу) и Алваро Меса (Еквадор) в полуфинала. 22-годишният Иванов има две титли при дуетите от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF, като едната от тях спечели в началото на месеца в София в тандем със сънародника си Габриел Донев. 19-годишният Нестеров пък се стреми към първи триумф на двойки.

Нестеров и Иванов са състезатели на ТК "Черно море Елит" с треньор Кристиян Илиев.