ЦСКА - София отнесе Македония ГП

ЦСКА - София срази с 4:0 тима на Македония Гьорче Петров в Лигата на конференциите и се класира за третия квалификационен кръг на турнира. В него "червените" ще се изправят срещу Сейнт Патрикс от Република Ейре, който отстрани словенския Мура.

ЦСКА - София продължава срещу Сейнт Патрикс в Лигата на конференциите

Първата среща в Северна Македония преди седмица завърши 0:0 и сега всичко трябваше да се реши на "Българска армия". Юрген Матей откри резултата с изстрел отблизо в 31-ата минута. Георги Йомов удвои в 61-ата минута след красив пас на Лазар Туфегджич. В 78-ата сръбският атакуващ халф се разписа отблизо за 3:0. В края Дюкенс Назон вкара своя първи гол с червения екип. Срещата се игра пред около 9000 зрители на стадиона в Борисовата градина.

21 ЦСКА - София - Македония (ГП)

Наставникът на "червените" Саша Илич започна с изненадващ стартов състав, като заложи на Галин Минков за ляв бек. Иван Турицов, Мено Кох и капитанът Юрген Матей бяха останалите от защитната четворка пред Густаво Бусато. Амос Юга и Йоан Бауренски бяха избраниците на Илич в полузащитата, а Лазар Туфегджич започна зад централния нападател Калоян Кръстев. По фланговете сръбският спец се довери на Георги Йомов и Маурисио Гарсес, като българският национал се завърна сред титулярите след продължително отсъствие заради травма.

Бербатов беше гост на "Армейския следобед" и остана да гледа двубоя с Македония ГП

Срещата започна в бързо темпо, като още в първите 120 секунди Калоян Кръстев и колегите му създадоха две разбърквания пред вратата на гостите. След това обаче Филип Алексовски се откъсна опасно зад защитата на "червените", но Густаво Бусато излезе предвидливо и успя да изчисти топката навреме. За първия съдийски сигнал в официалната ложа на "Армията" се появи легендата Димитър Бербатов, който малко по-рано раздаде автографи на деца и беше гост на "Армейския следобед", организиран от "червените".

Последваха по-скучни минути, за да дойде 31-ата. Маурисио Гарсес се извиси в наказателното поле на тима от Северна Македония след корнер, след което бразилецът свали топката с глава към Юрген Матей пред вратата. Капитанът на "червените" намери добре топката и без забавяне я прати неспасяемо зад вратаря Стевковски - 1:0 за българския отбор!

Малко след това Кристиян Стойковски създаде смут пред голлинията на Бусато с опасно центриране, но с авторитетна намеса Матей изчисти в корнер. Последва опасен набег на Галин Минков по левия фланг и центриране на защитника, но Калоян Кръстев не съумя да засече топката в мрежата на Македония Гьорче Петров. В последната минута от първото полувреме отново свалена топка в пеналтерията затрудни гостите, но изстрелът на Лазар Туфегджич нямаше сполуката на този на Матей

В 48-ата минута Йомов имаше възможност да потърси от воле вратата на отбора от Северна Македония, но ударът на крилото беше крайно неточен и излезе в аут. В 57-ата минута Амос Юга сгреши в близост до наказателното поле на "червените", но нападателите на Македония Гьорче Петров не се възползваха и топката се спря в ръцете на Бусато.

В 61-ата минута Лазар Туфегджич намери по отличен начин Георги Йомов, който излезе срещу северномакедонския вратар. Последва красив удар с десния крак на българския национал и ЦСКА - София поведе с 2:0!

След втория гол "червените" започнаха да гласят трети такъв в мрежата на Македония Гьорче Петров. Резервата Дюкенс Назон се размина с попадение след центриране отдясно, а след това Тибо Вион изстреля "бомба" към мрежата на гостите, но Християн Стевковски изби. В 78-ата минута обаче засечка нямаше - удар на Гарсес след корнер се спря в гредата на северномакедонската врата, а Лазар Туфегджич направи 3:0 отблизо.

В 87-ата минута Дюкенс Назон реализира своя първи гол с фланелката на ЦСКА - София. Националът на Хаити разчете вярно ситуацията след центриране в наказателното поле на хората на Мите Митев и прати с левия крак топката в мрежата - 4:0 за "червените". Последната опасност в мача беше пред Бусато, но бразилският вратар на "червените" реагира отлично и до почетен гол за гостите не се стигна.

ЦСКА - София 4:0 Македония Гьорче Петров

1:0 Юрген Матей (31)
2:0 Георги Йомов (61)
3:0 Лазар Туфегджич (78)
4:0 Дюкенс Назон (87)

Стартовите състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 21. Амос Юга, 20. Йоан Бауренски, 10. Георги Йомов, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев.

Македония ГП: 1. Християн Стевковски, 3. Фисник Зука, 4. Филип Мишевски, 6. Есмин Личина, 5. Боян Илиевски, 18. Еди Мена Перес, 9. Ермедин Адем, 8. Сефер Емини, 23. Филип Алексовски, 29. Фахрудин Джурджевик, 32. Кристиян Стойковски.

Снимки: Владимир Иванов