Беззъб ЦСКА - София се измъчи срещу десет и не реши нищо на стадиончето в Скопие

ЦСКА - София не успя да победи като гост Македония (Гьорче Петров) в мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, завършил 0:0. Двубоят на базата "Петър Милошевски" в Скопие започна при 35 градуса по Целзий, като българският състав беше с човек повече цяло второ полувреме. Въпреки твърденията на медиите в Северна Македония, че домакините са продали всички билети за срещата, на трибуните останаха не малко празни места.

18 Македония (Гьорче Петров) - ЦСКА-София

Старши треньорът на "червените" Саша Илич изненадващо остави капитана на отбора Юрген Матей на резервната скамейка, а като двойка централни защитници започнаха Мено Кох и Енес Махмутович.

Най-новото попълнение Дюкенс Назон стартира от първата минута на върха на атаката, като за него това беше дебют с екипа на ЦСКА - София.

Първата опасност дойде в осмата минута, след грешка на Станислав Шопов, който опита да действа технично покрай двама играчи на Македония Гьорче Петров, но сбърка. Последва изстрел към вратата на Густаво Бусато, но топката мина много над целта и се спря в козирката на трибунката зад вратата на "червените". В 19-ата минута Мено Кох можеше да открие резултата с глава, след центриране от ъглов удар, но с решителна намеса пред голлинията на северномакедонците се отличи Филип Мисевски.

В 28-ата минута, точно след паузата за вода, Маурисио Гарсес можеше да накаже вратаря Християн Стевковски, след центриране на Тибо Вион, но нападателят на ЦСКА - София не сполучи.

Последваха много скучни минути на игрището в Скопие, за да дойде добавеното време на първата част. Тогава Лемос Да Силва от Македония Гьорче Петров влезе много грубо в краката на Енес Махмутович, което донесе на бразилския халф втори жълт картон и изгонване от игра.

Второто полувреме започна с топка в мрежата на Бусато, но прозвуча сигнал от рефера за нарушение в атака на домакините и попадението не беше зачетено. Малко след това резервата в тима на "червените" Лазар Туфегджич докосна гола, но вратарят на Македония Гьорче Петров успя да отбие изстрела на събрина отблизо. В 70-ата минута отборът на Мите Митев можеше да поведе в резултата, но нападател на домакините пропусна пред рамката на Бусато.

Мачът навлезе в скучни и вяли минути и едва в 87-ата резервата Калоян Кръстев получи пас отдясно и потърси мрежата с глава от добра позиция, но ударът му не улучи вратата. В 93-ата минута Кръстев имаше възможност да простреля вратаря Стевковски от воле, но нападателят на "червените" шутира лошо и опасността пред голлинията на северномакедонците се размина. Минута по-късно Мисевски пробва мерника си от фаул пред наказателното поле на вицешампионите, но топката мина над вратата. Това беше и последната значима ситуация в двубоя, който ще трябва да се реши след седмица на "Българска армия".

Македония ГП 0:0 ЦСКА - София

Стартовите състави:

Македония ГП: 1. Стевковски, 5. Илиевски, 6. Личина, 4. Мисевски, 3. Зука, 23. Алексовски, 8. Емини, 9. Адем (К), 17. Лемос, 29. Джурджевич, 32. Стойковски

ЦСКА - София: 1. Бусато, 5. Де Нойер, 22. Махмутович, 4. Кох, 19. Турицов (К), 3. Жеферсон, 15. Вион, 8. Шопов, 28. Морено, 27. Гарсес, 9. Назон

Снимки: Борислав Цветанов