Манчестър Юнайтед и Астън Вила си поделиха по едно голово полувреме, но не се победиха

Манчестър Юнайтед и Астън Вила завършиха 2:2 в четвърта контрола от предсезонната подготовка и на двата тима. Футболистите на Ерик тен Хаг изиграха добро първо полувреме и взеха преднина от две попадения чрез попадения на Джейдън Санчо (25’) и автогол на Мати Кеш (41’), но през втората част бирмингамци взеха инициативата и успяха да изравнят с голове на появилите се през втората част Леон Бейли (50’) и Калъм Чеймбърс (90’). Това бе първи мач от подготовката през това лято, в който всеки един от двата тима не се поздравява с победата.

Първото добро положение дойде на сметката на “червените дяволи” в 5-ата минута, когато Магуайър намери топката след центриране от корнер на Люк Шоу, но Мартинес спаси. Бирмингамци отговориха с опасен удар на Мати Кеш, който премина покрай лявата греда на Де Хеа. Те успяха да изнесат още няколко пъти топката около наказателното поле на испанеца, но проблеми в последното докосване им попречиха да достигнат до нещо по-опасно.

Играчите на Ерик тен Хаг откриха резултата в 25-ата минута, когато Рашфорд изведе отлично Люк Шоу в наказателното поле, той центрира към Джейдън Санчо, който прати топката отблизо в мрежата за 1:0.

В следващите минути обстановката започна да се усложнява, тъй като започна да вали все по-силен дъжд, който затрудняваше действията на двата отбора. Футболистите на Манчестър Юнайтед продължиха да са доста по-активни от своя противник, а основната част от действията им продължиха да се развиват отляво на нападението.

Санчо имаше отлична възможност да отбележи второ попадение в 36-ата минута, но тежко първо докосване не му позволи да стреля към вратата. Вторият гол на тяхната сметка все пак дойде в 42-ата минута, когато Санчо центрира към Рашфорд, той не отигра топката по най-добрия начин, но тя се отклони в крака на Мати Кеш и все пак се озова в мрежата за 2:0.

Оли Уоткинс получи добра възможност да намали изоставането на своя тим само две минути след началото на втората част, но изстрелът му след грешка на Фред премина покрай дясната греда. Това се случи обаче в 49-ата минута, когато появилият се на почивката Леон Бейли проби отлично от лявото крило и с отличен удар с левия крак порази мрежата за 2:1. След попадението футболистите на Стивън Джерард видимо вдигнаха оборотите и поеха инициативата в двубоя.

Манчестър Юнайтед можеше да излезе отново напред с преднина от две попадения в 58-ата минута, когато Санчо центрира успоредно на голлинията и там появилия се на почивката Езри Конса в опит да изчисти за малко да отбележи нов автогол, но Олсен спаси. В следващите минути обаче отново бирмингамци взеха инициативата и пропуснаха още няколко добри положения за гол, а веднъж и Хари Магуайър трябваше да чисти малко пред голлинията.

Тен Хаг пусна напълно различна единайсеторка около 66-ата минута, когато се появиха редица млади играчи, но на терена се завърна и Рафаел Варан, който пропусна последните две контроли. Условията на терена продължиха да се влошават, а футболистите на двата тима изпитваха затруднения да стоят стабилно на краката си поради разкалването на терена и допускаха много грешки в отиграванията и поради многото смени.

Астън Вила все пак достигна до равенството в дълбоко добавеното време, когато центриране от корнер достигна до Калъм Чеймбърс, който надскочи бранителите в бяло и прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Подготовката на двата отбора продължава с мачове след седмица, когато бирмингамци ще срещнат Рен, а Манчестър Юнайтед ще играе контрола срещу Атлетико Мадрид в Норвегия.

Снимки: Gettyimages