България U17 срещу Словения в битката за 5-8 място на Евроволей

Националният отбор на България за девойки под 17 години се изправя срещу Словения в първата полуфинална битка за разпределение на местата от пето до осмо на европейското първенство в Чехия.

Момичетата на Диян Боюклиев завършиха груповата фаза на четвърта позиция в група I с 8 точки (2 победи, 3 загуби), словенките са трети в група II с 10 точки (3 победи, 2 загуби). В последния си мач българските националки надиграха домакините от Чехия с 3:0 гейма , а съперникът ни във втората четворка победи категорично Финландия.

България U17 продължава напред на Евроволей 2022

В другия сблъсък за разпределние на местата от пето до осмо Нидерландия излиза срещу Полша - третия от нашата група I срещу четвъртия от група II. Двубоите са от 13:30 и 16:00 ч.