Меси поведе ПСЖ пред 80 000 в Токио

Лионел Меси се разписа, а Пари Сен Жермен спечели с 2:1 срещу Кавазаки Фронтале в първата си контрола от турнето в Япония. Аржентинската звезда откри резултата в 32-ата минута, а 20-годишният Арно Калимуендо отбеляза второто попадение за парижани в 58-ата минута. Малко преди края Казуя Ямамура вкара почетния гол за домакините.

Срещата се игра на националния стадион в Токио пред около 80 000 зрители, които искаха да видят някои от най-големите звезди на световния футбол. Кристоф Галтие не ги разочарова и заложи на атака в лицето на Меси, Неймар и Мбапе. Наставникът пусна и тройка в защитата, като се очаква да разчита на тази схема и в официалните мачове. В центъра на отбраната бяха Серхио Рамос, Маркиньос и Кимпембе, а по крилата Нуно Мендеш и Ашраф Хакими.

Новото попълнение Витиня отново бе титуляр, както и в първата контрола. Леандро Паредес, Марко Верати и Кейлор Навас пропуснаха срещата.

Парижани имаха по-голямо предимство през първото полувреме, когато пресираха дълбоко. Мбапе пропусна 2-3 добри възможности. Меси откри след подаване на Хакими и рикошет в бранител на японците. Кавазаки, който е в по-добра кондиция, тъй като в местното първенство е средата на сезона, имаше своите шансове и успяваше да намери пролуки в защитата на ПСЖ, която не изглеждаше добре сработена.

Снимки: Gettyimages