Гол от дузпа в добавеното време спаси ЦСКА 1948 срещу Пирин

Пирин и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг на efbet Лига. Двубоят предложи изключителна драма, която остана до последния съдийски сигнал.

"Орлетата" откриха резултата на стадион "Христо Ботев" още в 5-ата минута чрез Преслав Йорданов, а дълбоко в добавеното време на срещата Ивайло Чочев възстанови равенството от дузпа.

22 Пирин (Благоевград) - ЦСКА 1948

Отборът, воден от Любослав Пенев, доминираше през по-голямата част, но се добра до точката едва в заключителните моменти на срещата.
Благоевградчани на два пъти имаха сериозни претенции към съдията Димо Димов за неотсъдени дузпи, едната от които дойде секунди преди края на мача.

Това накара целият щаб на Пирин, начело със Светослав Дяков, да нахлуе на терена и да поиска обяснение от рефера.

Пирин спечели първа точка през новия сезон, след като на старта отстъпи на Локомотив (Пловдив) с 1:2.
ЦСКА 1948 все още е непобеден и вече има актив от 4 точки.

В следващия кръг тимът на Красимир Петров гостува на Спартак във Варна, а за столичани предстои тежко домакинство на шампиона Лудогорец.

Още в началните минути домакините изявиха сериозни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Реян Даскалов в наказателното поле, но главният съдия прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Само няколко секунди по-късно Пирин излезе напред в резултата. Преслав Йорданов се оказа на точното място след изпълнение на ъглов удар и с глава матира Даниел Наумов - 1:0.

Малко след като измина четвърт час игра гостите пропиляха страхотна възможност да изравнят. Марио Топузов получи топката на чиста позиция в противниковия пеналт, справи се с Янко Георгиев, но впоследствие се засуети и вместо да стреля, потърси подаване, което обаче бе пресечено от защитата на благоевградчани.

В средата на първото полувреме Александър Колев засече подаване на близката греда, но изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно Октавио бе оставен непокрит на добра стрелкова позиция, но ударът му бе слаб и Христофор Хубчев успя да изчисти кълбото.

В 37-мата минута Алекс Колев отново се извиси над всички при центриране отдясно, но изстрелът му профуча на сантиметри от страничната греда.

В заключителните минути на първата част Колев отправи топовен удар от въздуха, който попадна в обсега на Янко Георгиев и стражът на "орлетата" се отличи с добра намеса.

ЦСКА 1948 започна по-активно след почивката и в 54-ата минута вратарят на домакините се намеси решително пред погледа на Георги Русев, чуквайки топката току пред връхлитащия играч на "червените".

Малко след като измина час игра Преслав Йорданов опита да изненада Наумов с удар от далечно разстояние, но без успех.

Столичани продължиха да доминират във владеенето на топката и да притискат своя съперник, но така и не успяваха да стигнат до попадение.

10 минути преди края на редовното време Джонатан Перейра стреля от пряк свободен удар, но Георгиев внимаваше и изби в корнер.

В добавеното време на срещата Христофор Хубчев действа опасно срещу Карлос Охене в наказателното поле на Пирин. Главният съдия разгледа ситуацията с ВАР, след което отсъди 11-метров наказателен удар в полза на ЦСКА 1948.

Ивайло Чочев се нагърби с изпълнението на дузпата и с хладнокръвен изстрел в центъра на вратата изравни резултата.

В самия край на срещата емоциите взеха връх и няколко играчи от двата отбора получиха официални предупреждения.

Секунди преди последния съдийски сигнал "орлетата" също имаха сериозни претенции за нарушение на Лазар Марин срещу Преслав Йорданов в наказателното поле на ЦСКА 1948. Реферът обаче не уважи техните искания и сложи край на мача.

ПИРИН 1:1 ЦСКА 1948

1:0 Преслав Йорданов (5)
1:1 Ивайло Чочев (90+6 - дузпа)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Снимки: Борислав Трошев