Жезус отново се разписа при успех на Арсенал над Евертън

Арсенал продължават впечатляващото си представяне в контролите си, след като постигнаха трета поредна победа в тях. Този път “артилеристите” спечелиха с 2:0 срещу Евертън в Балтимор и така след седмица ще играят срещу градския си съперник Челси във финала на “Флорида Къп”.

В 16-ата минута при центриране от корнер Гранит Джака нацели напречната греда с удар с глава. В 33-ата минута неговият тим все пак поведе именно след изпълнение на ъглов удар. Тогава топката се озова при Габриел Жезус, който с мощен шут я прати в мрежата. Това е трети гол за новото попълнение на лондончани по време на предсезонната подготовка след двата срещу Нюрнберг за успеха с 5:3. Само три минути по-късно Арсенал отбелязаха и другия си гол. Тогава именно Жезус пусна пас към Габриел Мартинели, който се размина с топката, но тя стигна до Букайо Сака, който беше точен със своя изстрел за крайното 2:0.

Следващата проверка на Арсенал е срещу Орландо Сити в ранните часове на четвъртък, а три дни по-късно е двубоят срещу Челси. На 21 юли Евертън също ще играе, но срещу Минесота.

Снимки: Gettyimages