Септември (Симитли) с престижна победа над Беласица (Струмица)

Септември (Симитли) постигна убедителна победа над елитния северномакедонски Беласица (Струмица) в поредния си контролен мач, част от лятната подготовка . Срещата завърши при резултат 3:1 в полза на септемврийци. Домакините изпуснаха и дузпа. Мачът се игра на стадион „Арена“ – Крупник при температура на въздуха от 39 градуса.

На два пъти опитният Влади Златинов бе близо до попадение в първите минути, но Николай Хаджиниколов откри резултата след великолепно изпълнение от пряк свободен удар. Малко преди края на полувремето гостите от Северна Македония изравниха. През втората част възпитаниците на Стефан Гошев напълно доминираха. Лазар Еринин даде отново даде аванс на домакините, а след час игра Хаджиниколов пропусна дузпа. Универсалният футболист нацели страничната греда. Лъчезар Дафков с добавка отблизо оформи крайното 3:1.