Драма в Мюнхен, Сърбия измъкна точка от Словения след гол в 95-а минута - на живо от Германия

Италия разплака Турция насред Анкара и е на финал в Лигата на нациите 🏐

Европейският волейболен шампион Италия ще играе на големия финал в Лигата на нациите за жени. Воденият от Давиде Мацанти тим буквално разплака домакините от Турция, след като ги победи категорично с 3:0 (25:18, 28:26, 25:22) във втория полуфинал от финалния турнир на надпреварата, игран тази вечер в пълната с над 15 000 зрители зала в Анкара.

По този начин Италия се класира за големия финал за първи път в историята на Лигата на нациите. На финала "Скуадра адзура" ще спори за титлата с олимпийският вицешампион Бразилия, който по-рано днес се наложи над световния първенец Сърбия с 3:1 гейма в първата полуфинална среща. За "Селесао" това ще бъде трети пореден финал, като също ще се борят за първа титла от Лигата. Финалът е утре (17 юли) от 18,30 часа българско време.

Преди това от 15,00 часа ще бъде спорът за бронзовите медали между Турция и Сърбия. Туркините отново могат да завоюват бронза, както го направиха миналата година, докато за сръбската "репрезентация" това ще бъде първо отличие от Лигата.

Страхотен мач за Италия изигра звездата Паола Егону, която бе над всички и заби страхотните 26 точки (3 блока, 1 ас и 49% успеваемост в атака) за победата.

За Турция Ебрар Каракурт (2 аса и 41% успеваемост в атака) и Еда Ердем (1 блок и 67% успеваемост в атака) приключиха с 14 и 11 точки.

ТУРЦИЯ - ИТАЛИЯ 0:3 (18:25, 26:28, 22:25)

ТУРЦИЯ: Джансу Йозбай, Ебрар Каракурт 14, Салиха Сахин 5, Ханде Баладън 7, Еда Ердем 11, Зехра Гюнеш 8 - Симдже Себнем Акьоз-либеро (Елиф Шахин 1, Мерием Бьоз 1, Илкън Айдън 1)

Старши треньор: ДЖОВАНИ ГУИДЕТИ

ИТАЛИЯ: Алесия Орро 1, Паола Егону 26, Катерина Босети 11, Елена Пиетрини 8, Анна Данези 9, Кристина Кирикела 4 - Моника Де Дженаро-либеро (Марина Лубиан, Алесия Дженари, Офелия Малинов, Мириам Сила)

Старши треньор: ДАВИДЕ МАЦАНТИ.

Снимки: FIVB.COM