Колумбиец измъкна ЦСКА - София в 90-ата минута, Бусато най-добър

С гол на резервата Браян Морено в 90-ата минута ЦСКА - София се добра до 1:1 при гостуването си на Локомотив (София) в мач от втория кръг на efbet Лига. Карлос Франка откри резултата в 21-ата минута след точно изпълнение на дузпа. Последваха два пропуска на Илия Димитров и Симеон Славчев очи в очи с Бусато, за да дойдат заключителните секунди на редовното време, в които Морено спаси своите от поражение.

Наставникът на "червените" Саша Илич заложи на същите 11, които победиха с 3:0 Арда в предишния кръг. Аут за двубоя поради контузии бяха Мено Кох и Георги Йомов.

20 Локомотив (София) - ЦСКА - София

Бившият треньор на "червените" Стойчо Младенов пристигна на стадиона, за да наблюдава срещата. Той я изгледа в компанията на Анатоли Нанков.

Първия удар по посока на една от двете врати отправи Юга в 4-ата минута, когато шутира силно от 22 метра, но над напречната греда.

В следващите минути играта бе равностойна, а нещата не терена се промениха към средата на полувремето. В 21-ата минута Локо организира добра атака, Орачев центрира отляво на задната греда, където Рапосо стреля от 5-6 метра. Топката се отклони от коляното на Де Нойер, а след това и в ръката му. Чинков първоначално не отсъди дузпа, каквито бяха претенциите на домакините, но след преглед с ВАР коригира своето решение и посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Франка, който вкара в долния десен ъгъл.

В 26-ата минута Милошев стреля опасно покрай гредата. Само 120 секунди по-късно Локо като по чудо не отбеляза второ попадение. Димитров излезе очи в очи с Бусато, но стражът на гостите се хвърли самоотвержено и спаси изстрела на нападателя.

В 33-ата минута Кръстев се пребори във въздуха и отклони топката за Гарсес, който шутира по диагонал, но Любенов без проблем улови.

В 61-ата минута "червените" организираха първата опасна атака за втората част. Тя завърши с центриране към младия Смоленски, който засече подаването на първата греда, но не уцели добре топката и пропусна добра възможност да се разпише.

Пет минути по-късно железничарите претендираха за втори жълт картон на Матай за нарушение срещу Славчев, но реферът Волен Чинков не бе на същото мнение. В 71-ата минута резервата Морено шутира с десния крак в аут.

В 75-ата минута Славчев получи извеждащ пас отляво в наказателното поле, преодоля Петров и се озова сам срещу Бусато, но вратарят отново спаси, както го направи през първата част и срещу Илия Димитров.

Към края на двубоя силите на футболистите на Локо свършиха и на няколко пъти трябваше да влиза медицински екип заради схващания на техни състезатели. По-голямата свежест на гостите свърши работа в 90-ата минута. Тогава Хаджиев имаше възможност да изчисти в тъч, но не уцели добре топката и я изпрати в корнер. Шопов центрира, а Морено надскочи Хаджиев и с глава вкара за крайното 1:1.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1 ЦСКА - СОФИЯ

1:0 Карлос Франка 21
1:1 Браян Морено 90

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 33. Диас, 26. Милошев, 44. Кацаров, 89. Матеус, 4. Орачев, 8. Славчев, 13. Рапосо, 70. Бакалов, 9. Димитров, 11. Франка

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 6. Петров, 5. Де Нойер, 15. Вион, 21. Юга, 8. Шопов, 11. Туфегджич, 27. Гарсес, 14. Кръстев

Снимки: Владимир Иванов